• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Sitemizin Amacı ve Hedefleri

KORUCUKLU SİTESİNİN AMACI VE HEDEFLERİ

Sitenin Kurulus Amaçları:

1-Dünyanın dört bir tarafına dağılmış Korucuklu ve Korucuklu dostlarını olmak üzere Bütün İnsanları kucaklamak.

2-Korucuk köyüne yakın akraba ve komşu köylerdeki insanlar arasında iletişim kurmak, dayanışma ve bilgi platformu yaratmak.

3-Malatya Korucuk Köyünü tanıtmak, gelenek, görenek ve toplumumuzun kültürüne sahip çıkarak Korucuk Köyünü yaşatmak.

4-Korucuklu veya Korucuklu olmayan Korucuk dostlarının sorunlarına çözüm üretebilmek, su altında kalmış olan Korucuk Köyünü yaşatıp tarihin asla yok olamayacağını yeni kuşaklara öğretmek.

5-Site üyelerinin ürettiği projeleri geliştirmek, üretilen projeleri desteklemek ve bu amaçla sponsor firmalarla işbirliğine gidip siteyi ve bu projeleri geliştirip hayata geçirmek.

6-Hukuk köşemiz test aşamasındadır. Hukukçu olan site üyelerimizin danışmanlığında üyelerimizin hukukla ilgili sorunlarına yardımcı olup onları doğru bir şekilde yönlendirebilmek.

7-Sağlık köşesimiz test aşamasındadır. Doktor olan üyelerimizin sağlık danışmanlığında üyelerimizin sağlık sorunları hakkında ön bilgi almalarını sağlamak.

 8-Üyelerimizin makale, anı, şiir ve röportajlarına site içinde yer vererek bunların tüm site izleyicilerle paylaşılmasını sağlamak.

 9- Malatya’mızı ve Köyümüzü en iyi şekilde tanıtabilmek.

 10-Birbirlerinden uzaklaşmış veya birbirleriyle görüşemeyen akraba olan üyelerimizi tekrar bu sitede buluşturup anılarını tazeleterek kaybolmakta olan toplum değerlerimizi tekrar hatırlamak ve bu değerlerimizi yeni kuşaklarla paylaşmak.

11-Hasan Basri Türbesi (Korucuk Ziyareti)' ni tanıtmak, yaşatmak ve korumak. Türbenin hizmet ve işleri şu an İlimizin Battalgazi İlçesi Belediyesi tarafından yürütülmektedir.

12-Site üyelerimizin vefat, hastalık, acil kan ihtiyacı, düğün, mevlit, sünnet v.b. diğer sosyal etkinlik gibi haberlerini siteden yayınlayarak site üyeleri arasında ki dostluk, kardeşlik ve dayanışma bağlarını güçlendirmek.

Sitemizin Genel Kuralları:

 1- Siteye üye olabilmek için, ilgili formu eksiksiz ve doğru olarak doldurmak yeterli olmaktadır. Üyeliğin en önemli koşulu üyelik bilgilerinin doğru verilmesidir. Üyelik başvurunuz aktifleştikten sonra sitenin tüm imkânlarından faydalanabilirsiniz.

 2- Üye olurken vereceğiniz kişisel bilgiler, başka bir amaç için kullanılmaz, diğer kişi veya kurumlara verilmez.

 3- Üyelik kayıt bilgileri site yöneticisi tarafından kontrol edilir. Kişinin, yanlış ya da yanıltıcı bilgi verdiğinin anlaşılması durumunda üyeliği sonlandırılır. Üyeliğin onaylanmasına ya da onaylanmamasına site yöneticisi karar verir. Site Yöneticisi, kişinin üyeliğinin onaylanmaması ile ilgili olarak, herhangi bir neden göstermek ya da açıklama yapmak zorunda değildir.

 4- Sitemize, her kişinin sadece bir kullanıcı adı ile üye olmasını onaylıyoruz. Aynı isim ile birden fazla üyelik yapıldığında ilk üyelik dikkate alınacaktır. Diğer üyelikler dikkate alınmayacaktır. Bunun sebebi üye sayımızı net olarak tespit edebilmek içindir. Aynı üyenin birden fazla kullanıcı adı ile kayıt olmaya devam etmesi halinde üyeliği silinecektir.

 5- Site içinde küfürlü, karşı tarafı rahatsız edici mesaj gönderdiği tespit edilen üye hakkında Site Ana Sayfasında gerekli açıklama yapılacak ve üyeliği silinecektir.

 6- Ticari ve reklam amaçlı içerikler site yöneticisine iletilebilecektir. Site yöneticisince uygun görülen ticari ve reklam amaçlı içerikler sitede yayınlanabilecektir. Ticari ve reklam amaçlı içeriğinin yayınlanmasını isteyen kişi veya kurum site reklam şartlarını kabul etmesi halinde ticari ve reklam amaçlı içerikler site yöneticisi tarafından sitede yayınlanacaktır. Site reklam şartları kabul edilmediği takdirde uygun görülen içerikler     SPONSORLARIMIZ alanında 5 (Beş) gün ücretsiz yayınlandıktan sonra yayından kaldırılacaktır.

 7- İçerik gönderen her üye, yazdıklarının kontrolden geçeceğini, içeriğinin özüne zarar vermeden, yazım ve imla hatalarının düzeltileceğini kabul etmiş sayılır.

8- Sitemiz evrensel değerler ışığında hizmet vermektedir. Sitemize gelen içerikler asla din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapamaz. Bu tür içerikler sitemizde yayınlanamaz. Diğer dinleri, dilleri, ırkları, mezhepleri aşağılayıcı ifadelere sitemizde asla yer verilmez.

9- Sitemiz tüm Korucuklu ve Korucuklu dostlarının sitesi olması nedeniyle, siteye gönderilen içeriklerde öncelik olarak Malatya Korucuk Köyü ile ilgili içerik olması tercih sebebidir.

10- Korucuklu sitesi üyelerinin sitenin amacıyla bağdaşmayan içerikleri (haber, duyuru, fotoğraf, köşe yazısı vb.) göndermemeleri rica olunur. Gönderilen içeriklerin yayınlanması site yöneticisinin sorumluluğundadır. İçeriğin 10 gün içerisinde yayınlanmaması halinde, yazı sahibine yayınlanmama sebebi ile ilgili mutlaka açıklama yapılacaktır.

11- İçerik sahibi siteye gönderilen ve yayınlanan içeriğin, içerik sahibinin isteğiyle yayından kaldırılmayacağını kabul eder. Sitede gönderilen içeriğin kime ait olduğu içerik sahibinin izni alınarak yayınlanacaktır. İçerik sahibi isminin yayınlanmasını istemediği zaman sadece içerik başlığına bir üyemiz gönderdi diye başlık eklenecektir.

12- Site üyelerinin site içeriklerine resim, yazı, haber, duyuru, dosya, forum vb. gibi yaptıkları yorumlar, sitenin görüşlerini değil yorumu yapan kişinin kendi görüşlerini yansıtır.

Bu siteye üye olan herkes, bütün bu kuralları ve bundan sonra yapılabilecek değişiklikleri okuyup, kabul etmiş sayılır.

Hüseyin ŞAHİN

Siteyle ilgili tüm haklarımız saklıdır(2010)

info@korucuklu.com

 


Yorumlar - Yorum Yaz
ZİYARETÇİ BİLGİSİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam33
Toplam Ziyaret2280510
SAAT
HAVA DURUMU
DÖVİZ-ALTIN
AlışSatış
Dolar8.16248.1951
Euro9.70819.7470
ALTIN FİYATLARI

MALATYA HABER
KORUCUKLU MAİL