• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Hakkımızda

        

 

MERHABA DOSTLAR         
Ben Hüseyin ŞAHİN       

          Malatya Korucuk Köyünde doğdum. Yıllardır kendimin ve köyümün bir web sayfasını yapmayı hayal ettim. Bu hayalimi sonunda gerçekleştirdim. Bu hayalimin gerçekleşmesinde domain ve hosting hizmetini sağlayan Yurdum Yazılım Web Hizmetleri Şirketine teşekkür ediyorum.

          Köyümüz Karakaya Barajı’nın yapılması nedeniyle 1986 yılında boşaltıldı. Şu an su altında. Köyümüzün en değerli hatırası Hasan Basri Hazretlerinin türbesidir. Türbe 1986 yılında Kültür Bakanlığı tarafından el konularak Malatya Battalgazi Belediyesi tarafından şu anki yeri olan Battalgazi Kırklar tepesi denilen mevkiye nakledilmiştir. Battalgazi Belediyesinin çalışmaları neticesinde burası halkımızın ziyaretine açılarak insanların hizmetine sunulmuştur. Burayı ziyaret eden insanlar, Cenab-ı Allah'a dualarını ve dileklerini sunarlar.

          Sitemize katkıda bulunmak isteyen tüm Korucuk’luları ve Korucuk Dostlarını bu sitede; barışa, kardeşliğe, sevgiye, saygıya ve dostluğa bekliyoruz.

          Sitemizin daha renkli, daha özgür ve daha paylaşımcı olması için her türlü bilgi, belge ve fotoğraflarınıza ihtiyacımız olacaktır.

          Eğer sizde bilgi, belge ve fotoğraflarınızı bizimle paylaşmak istiyorsanız şimdiden işe başlayın. Üyemiz olun ve forumlarımıza katılın. Görüşlerinizi bildirin. Her şey hepimiz için.

          Bu siteyi yapmamdaki amaç para kazanma amacı değildir. Sadece gönüllerin mutluluğu içindir. Unutulmakta olan bir tarihimizi yeni kuşaklara hatırlatmak için. Herkesin bir tarihinin ve köyünün olabileceğini bildirmek için. Eski ve orta kuşaklara anılarını tazeletmek ve onlara yalnız olmadıklarını hatırlatmak için. Yeni kuşaklara ve yeni nesillere bu topraklarda nelerin yaşandığını göstermek için. Kısaca herşey hatırlatmak ve yaşatmak için. Kısaca her şey sizler için. Kısaca her şey sevgi, saygı, barış ve kardeşlik için.

         Dilerim bu site hepinizin gönlünde bir taht kurar.

         Destekleriniz ve ilginiz için şimdiden teşekkürler..

       Yüreğinizdeki umut hiç sönmesin ve söndürülmesin..

 

                  

        

 

 

ZİYARETÇİ BİLGİSİ
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam32
Toplam Ziyaret2280509
SAAT
HAVA DURUMU
DÖVİZ-ALTIN
AlışSatış
Dolar8.16248.1951
Euro9.70819.7470
ALTIN FİYATLARI

MALATYA HABER
KORUCUKLU MAİL