• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Hüseyin Şahin (Site Yazarı)
info@korucuklu.com
İNTERNET
24/08/2010

            İNTERNET

            Dünyanın bu kadar küçülebileceğini hiç düşündünüz mü? İnternet size bunu sunuyor ve dünyayı parmaklarınızın ucuna bırakıyor. Buyurun İnternet sizi bekliyor. Haydi iyi sörfler. Çocukluk yıllarımda Dünya önceleri bana hep sadece kendi yaşadığım yer gibi gelir, diğer insanlar dünyada yaşamıyor sadece beni gördükleri zaman dünyada varoluyorlar diye düşünürdüm. Bazen onların durumuna üzülür niye onlarda benim gibi dünyayı yaşamıyorlar derdim. Belki onlarda benim gibi düşünüyorlardı ama ben ve onlar bunun farkında değildik. O zamanlar haberleşme aracımız tek radyo idi. Radyodaki ses bizden başka şu anda o an yaşayan insanların olduğunu hatırlattı ve onlarla aynı duyguları aynı düşünceleri paylaştırdı. Sanal ortam denen şeyde işte öyle başladı.

Önceleri telefon vardı. İnsanlar birbirleriyle konuşurken birbirlerini hissedebiliyorlardı. Bu dünyada yalnız olmadıklarını ve kendilerini sevenlerin olduğunu, hissetmeye başlamışlardı. Tabi bunu açabildiğimiz kadar açabiliriz. Ta ki insanların ilk haberleşme araçlarına kadar bu duygular hep hissedilmiştir. Ama dünyada insanların birbirine bu kadar çok yaklaşacağını ve kendilerini bu kadar çok güvende hissedecekleri bir an hiç olmamıştı. İşte derken televizyon girdi hayatımıza, biz onları görebiliyorduk, peki onlar bizi görebiliyor muydu? Tabi ki hayır. Daha sonraları bizde onları görebildik ve canlı yayınlar başladı. Cep telefonlarımızla her an her saniye onlara kendimizi yakın hissettik. Binlerce kilometre uzaktaki yakınlarımız, dostlarımız, arkadaşlarımız artık bize daha yakındı. Sadece elimizin altındaki telefon veya klavyenin tuşları kadar yakındı. Bu yakınlık bizi daha hızlı geliştirip dünyadaki her şeyi daha hızlı takip etmemizi ve bilgiyi daha hızlı paylaşmamızı sağladı. Sağlamaya da devam ediyor. Bunları hayal bile etmemiştim. Ama hep şöyle düşünürdüm. Uzay 1999 filmini televizyondan seyrederken o zamanın gerçekten öyle olabileceğini bile düşünürdüm. Ama öyle olmadı. Demek ki çok hızlı düşünüyor, ama çok yavaş çalışıyoruz. Şimdide 2025 yıllarını hayal ediyorum. Acaba o zaman nasıl olacak diye. Bilgiye anında ulaşabiliyorsak, birbirimize de her saniye ulaşabiliriz. Önce sesimiz gitti, sonra görüntümüz, daha sonra da kendimiz neden olmasın. Belki ben bunu göremeye bilirim, ama bu önemli değil yeter ki bilim, teknoloji her şey insanlığın hizmetinde ve amacında olsun. Savaşlar olmasın, hep barış olsun. Bir buluş bizi 100 yıl ileri götürürken bir savaş 1000 yıl geriye götürebilir. Eminim savaşlardan sonra işe başlamak daha zor olacaktır. İşte o zaman gelecek yok olabilir. Ama gelecek bence sizin içinizde ve beyninizde olmalıdır. Çünkü o zaman sizin insanlık için yaptığınız iyi şeyleri sizden sonra gelen insanların çok daha iyi anlayacaklarına eminim.

En güzel gelecekler sizin olsun. Sevgiyle ve hoşça kalın ve hep mutlu olun.

Yüreğinizdeki umut hiç sönmesin.....


2202 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KORUCUK KÖYÜ'NÜN TARİHÇESİ - 23/05/2013
KORUCUK KÖYÜ'NÜN TARİHÇESİ YENİDEN YAZILIDI..
ATATÜRK’ÜN DİN ANLAYIŞI - 12/11/2012
ATATÜRK’ÜN DİN ANLAYIŞI
ALEVİLİK NEDİR? - 08/02/2012
100 Soruda Alevilik
Bir Anadolu Ereni (Hasan Basri/Hasan Dede) - 05/02/2011
(MALATYA’DA HASAN BASRİ ADI VE TÜRBESİ ÇEVRESİNDE OLUŞAN KÜLTÜREL DEĞERLER ÜZERİNE BİR ARAŞTIRMA) Bu makale isimdaşım olan Hüseyin ŞAHİN (Antropolog M.A) tarafından Uluslararası bir Sempozyumda bildiri olarak sunulmuştur.
Malatyamıza Has Beddualar - 25/11/2010
MALATYA DİLİNDE KULLANILAN BEDDUALAR
Atatürk'ün Hayatı - 29/09/2010
Atatürk'ün Kısaca Hayatı
ZİYARETÇİ BİLGİSİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam26
Toplam Ziyaret522951
SAAT
HAVA DURUMU
Anlık
Yarın
29° 36° 20°
DÖVİZ-ALTIN
AlışSatış
Dolar5.75905.7821
Euro6.54306.5692
ALTIN FİYATLARI

KORUCUKLU MAİL
ZİYARETÇİLERİMİZ